Szkoła Matematyki Wektor to placówka zajmująca się edukacja matematyczną na wszystkich poziomach edukacyjnych. Wiemy jak ważną rolę w dzisiejszym świecie pełni matematyka oraz jak duże problemy sprawia uczniom   nauka tego przedmiotu w szkole. Wiemy jak   rozbudzić zdolności matematyczne ucznia już od najmłodszych lat i jak sprawić, aby przedmiot ten był dla młodego człowieka przyjazny i zrozumiały.

„Bo ważne jest, aby zrozumieć” – to jest motto naszej szkoły. Choć w powszechnych szkołach pracuje wielu doświadczonych i kompetentnych matematyków to nauczanie matematyki w  przepełnionych klasach   z niewielką ilością godzin i ogromem biurokracji często bywa nieskuteczne. Wielu uczniów jest zagubionych, ma problemy ze zrozumieniem przerabianego materiału i wstydzi się przyznać, że  czegoś nie rozumie. Tym sposobem zaległości tylko mnożą się. W licznych klasach brakuje czasu na indywidualne podejście do ucznia i jego problemów. W naszej szkole pracujemy z uczniami w małych 2-4 osobowych grupach. Nauczyciel ma czas i możliwość dokładnie ocenić posiadane umiejętności i braki w wiedzy każdego ucznia. Praca w małych grupach gwarantuje szybkie i efektowne przyswajanie przekazywanej wiedzy.

Działamy w oparciu o wieloletnie doświadczenie Szkoły Matematycznej Horyzonty.  Organizowane przez nas kursy odbywają się wedle precyzyjnie opracowanego programu nauczania. Nasze programy powstały w oparciu o wymagania zawarte w rozporządzeniach Ministerstwa Edukacji Narodowej. Programy nauczania  zostały pozytywnie zaopiniowane przez doradcę metodycznego.

Uczniowie i ich rodzice mogą śledzić postępy w nauce po zalogowaniu się na naszej stronie internetowej. Na swoich kontach kursanci znajdą potrzebne do nauki materiały oraz osiągnięte na testach wyniki.